Veľa párov žije v domnienke, že čím viac sexu, tým lepší vzťah aj manželstvo. Nie je to pravda a my vám prezradíme pádne argumenty alebo aspoň nie je to vždy pravda. Aj keď pre niektoré páry by sa to mohlo zdať ako nezmysel, všetko sme zobrali bod po bode.

1. Zmena lásky na olympiádu

Vôbec to nie je prirodzené. Mať sex každý deň, dokonca aj niekoľko krát denne je samozrejmosťou iba vtedy, keď sa dvaja spoznávajú, alebo si užívajú dovolenku niekde osamote. Alebo tiež, keď majú medové týždne. Toto všetko je v poriadku, no mať sex každý deň počas celého roka v bežnom rytme života nie je prirodzené. Inak to môže vzťahu skutočne ublížiť, pretože láskyplné dotyky a intímne hry sa zrazu zmenia na olympiádu s cieľom splniť cieľ a dosiahnuť orgazmus. Nič viac.

2. Mechanická záležitosť

Milovanie by malo byť skôr spontánnou radosťou a chuťou. Ak sa manželia milujú podľa kalendára, čo je väčšinou vtedy, keď chcú splodiť potomka a riadia sa manželkinými plodnými dňami, stane sa tak mechanickým. Treba si priznať, že sex ako taký nám nikdy nebude robiť zle, no na druhej strane je nutné priznať, že automatizovaným pohybom bez túžby, ktorá dvoch milencov ženie do postele, bude vždy niečo chýbať. Nakoniec sa tak stanete otrokmi vlastného kalendára a to rozhodne nie je šťastná voľba.

3. Žiadne očakávanie

V prípade, že to budete mať naprogramované, tak padnete do stereotypu. Už žiadne zvádzanie, tešenie, či partner niečo vymyslí, jednoducho pôjdete na vec. Sex každý deň môže byť frustrujúcejší ako napríklad vtedy, keby ste si ho dopriali raz alebo dvakrát za týždeň, ale s vášňou, chuťou, skrátka so všetkým, čo k tomu patrí.

4. Stres namiesto lásky

Sex sa môže stať povinnosťou a to vtedy, keď jeden z partnerov skutočne nemá chuť na sex, no kvôli povinnosti sa do toho začne nútiť. Vtedy milovanie absolútne stráca svoje čaro a stáva sa „domácou úlohou“. To vzťahu ani potešeniu neprispieva.

5. Vzťahová kolízia

Raz to príde. Namiesto presných čiarok v kalendári radšej znížte frekvenciu a venujte sa nehe, objavovaniu, milovaniu z lásky a nie z povinnosti. Páry, ktoré sa milujú s radosťou môžu mať omnoho bohatší sexuálny život ako tie, ktoré majú sex každý deň.

Foto: unsplash.com

Značky : # #