Ktorá žena by netúžila po krásnych a zvodných riasach. Stačí jeden zvodný pohľad a omotáte si muža svojich snov okolo prsta! Trh je preplnený množstvom výdobytkov, vďaka ktorým môžete tento zvodný pohľad získať, ak vám príroda nenadelila ich prirodzenú dĺžku a objem. Ako teda získať vysnívaný “bábikovský” pohľad?

Chcete tie najdlhšie a najzdravšie riasy? Musíte pre to urobiť toto!
(zdroj: unsplash.com)

Netlačte na nich – v žiadnom slova zmysle

Aj keď sa to niekomu bude zdať ako samozrejmosť, prvým krokom k zdravým a silným mihalniciam je správne odličovanie. Ak sa neodlíčite správne, riasy môžu vyschnúť a stať sa krehkými.

Umývanie tváre ako odličovanie nestačí – väčšina make upov je už dnes vodeodolná. Zvoľte si preto správny odličovač (na normálnu, alebo citlivú pokožku a tiež podľa toho, čo ním chcete odličovať). Netreba tlačiť ani vyvíjať mimoriadny tlak – jednoducho vezmite vatový tampón, namočte ho do očného odličovača a odličujte riasenku jemnými ťahmi zhora dole.

Odpusťte si zlozvyk šúchať si mihalnice – či už na verejnosti, alebo v súkromí. Nielen že si zničíte make up, ale môžete si do oka zaniesť aj nejakú infekciu. Rovnako to vedie k poškodeniu citlivej oblasti rias.

Stále neviete, ako si urobiť dokonalý make up? Pozrite si naše tipy na najlepší make up a nechajte si poradiť, čo najlepšie na trhu si momentálne môžete vybrať.

Vitamíny, séra a oleje

Ženy, ktorým príroda nenadelila dlhé a krásne mihalnice, obvykle siahajú po kulmách alebo kliešťoch. Na jednej strane je to veľmi účinný prostriedok, na strane druhej si na ne treba dávať pozor. Pred použitím ich nikdy nezabúdajte dôkladne vydenzifikovať a buďte opatrná, aby nedošlo k priškripnutiu rias (krúťte ich preto maximálne pár sekúnd).

Na objemnejšie riasy by ste mali doplniť aj vitamíny. Ide najmä o vitamíny C, D, E a H, ktoré nájdete v ovocí ako sú pomaranče, kivi a melón. Vitamín D zasa nájdete najmä v rybách a syroch. Na vitamín H sú bohaté huby a celozrnné výrobky a vitamín E sa vo veľkom množstve nachádza napríklad v orechoch.

K získaniu vytúžených rias vám môže dopomôcť aj špeciálne sérum alebo ricínový olej. Stačí si ho aplikovať tesne k riasam a nechať pôsobiť. Použite na to čistý riasenkový štetec alebo vatovú tyčinku. Pre najlepšie výsledky je najlepšie nechať sérum alebo olej pôsobiť cez noc.

O ricínovom oleji ste možno počuli aj to, že funguje ako prostriedok na chudnutie. Je to mýtus – tento olej len napomáha vyprázdňovaniu čriev, čo je vo výsledku, ako keby ste si dali preháňadlo. Na chudnutie si radšej pozrite naše tipy na najlepší spaľovač tukov.

Masáž pomáha aj očiam

Čo sa týka prípravkov, ktoré môžete na mihalnice aplikovať, patrí medzi ne ešte zelený čaj. Zelený čaj je známy svojimi protizápalovými a antioxidantovými vlastnosťami, ktoré môžu byť prospešné aj pre riasy a v podstate celkové zdravie očí. Použite z neho napríklad obklady.

Účinnou technikou na podporu rastu rias môže byť aj masáž viečok, ktorá zlepšuje cirkuláciu krvi v tejto oblasti a pomáha odstraňovať toxíny a nečistoty blokujúce rast rias.

Stačí, keď aplikujete malé množstvo očného krému alebo oleja na končeky prstov, aby ste znížili trenie viečok. Jemne priložte prsty k vonkajším kútikom zatvorených viečok a potom pomaly masírujte v kruhových pohyboch smerom k vnútorným kútikom viečok a späť k vonkajším kútikom. Celý proces môžete opakujte 1-2 minúty.

Značky : # # # # # # #