Nie je mnoho ľudí, ktorí majú to šťastie, že ich pleť je dokonalá a bez chyby. Ale ak patríte k tým, ktorí to šťastie nemajú a trápite sa s čiernymi bodkami, ktorých sa nie a nie zbaviť prípravkami z drogérie, prečítajte si tento článok. Dočítate sa v ňom, ako sa môžete zbaviť čiernych bodiek lepšou, lacnejšou a hlavne prírodnejšou cestou.

Naparovanie

Čierne bodky sú vlastne póry upchaté nečistotami. Ak máte v pláne zbavovať sa týchto bodiek vytláčaním, určite to nerobte bez naparovania, pretože inak si tam môžete zaniesť ešte viac nečistôt. Tým, že póry naparíte ich uvoľníte, prečistíte a taktiež aj osviežite. Pri naparovaní by mal byť medzi tvárou a nádobou s vodou rozdiel minimálne 40 cm. Budete na to potrebovať 1,5 l vody a uterák, pod ktorým sa schováte. Je dôležité nechať malú medzierku na vypúšťanie pary. Zotrvajte takto 10 – 15 minút a potom nechajte pleť oddýchnuť. Keďže bude prečistená, môžete na ňu nanášať buď výživné krémy z drogérie alebo nejaké podomácky vyrobené.

Citrón a sóda

Napadlo vás už niekdy tvár doslova „vydrhnúť“? Toto rozhodne nie je dobrý nápad. Môžete ale skúsiť jedlú sódu a citrón. Ten je sám o sebe navyše veľmi dobrý bojovník proti mazu a baktériám. Zmes sódy s citrónovou šťavou by mala mať takú konzistenciu, aby sa vám z tváre nezosypávala, ale ani nestekala. Naneste 2-3x na pleť, nechajte zaschnúť a umyte studenou vodou.

Med a mlieko

Med má antibakteriálne účinky a mlieko obsahuje zasa kyselinu mliečnu a preto sú títo dvaja mocní bojovníci proti čiernym bodkám. Niekoľko kvapiek medu a lyžička mlieka by mala byť tak akurát na pokrytie celej tváre. Aplikujte na tvár, najlepšie mäkkým štetcom, nechajte pôsobiť 5-10 minút a zmyte studenou vodou. Túto masku môžete pokojne používať aj každý deň.

Foto: unsplash.com

Značky : # # #