Hodváb sa používa v množstve produktov, pretože v súčasnosti vieme o všetkých jeho benefitoch, ktoré ponúka. Aj preto sa začal používať na výrobu klasických gumičiek do vlasov. Okrem krásneho vzhľadu je viacero dôvodov, prečo by ste si mali hodvábnu gumičku zaobstarať. A o nich vám napíšeme v tomto článku.

Hodvábne gumičky do vlasov – prečo sú lepšie, než tie klasické? (Foto: unsplash.com)

Niečo viac o hodvábe

Charakteristický je preň lesklý vzhľad, jemnosť a vysoká cena. Hodváb je prírodné vlákno, ktoré vytvára priadka morušová. Toto vlákno sa dá použiť okrem hodvábu aj na výrobu iných látok. V lete chladí a v zime vás zahreje, je priedušný, dlho vám vydrží a nedráždi pokožku. Jedinou nevýhodou hodvábu je, že sa oň musíte starať. No pri väčšine prírodných, drahších látok je to so starostlivosťou rovnaké. Nech sa chystáte investovať do akéhokoľvek kúsku alebo doplnku z hodvábu, určite nespravíte touto voľbou krok vedľa.

Hodváb a vlasy

Vráťme sa späť ku gumičkám do vlasov. Prečo sa stali hodvábne gumičky tak populárne a aké výhody má ich používanie? V prvom rade, nesaje z vašej pokožky živiny, ktoré potrebuje. Takto to robí napríklad bavlna. Ak máte problém so zničenými vlasmi, ktoré sa radi zamotávajú, hodváb vám v tomto pomôže.

Gumičky vlasy nevysušujú, nelámu, nezamotávajú a zbytočne neťahajú. Ak sa nechcete ráno budiť so strapatými vlasmi, použite hodvábnu gumičku aj na spanie. Aj keď sa môže zdať, že sa budú hodvábne gumičky z vlasov zošmykávať, nie je to tak. Stačí ju dostatočne obmotať a bude držať na mieste. Ešte je dobré podotknúť, že nie je hodváb ako hodváb, preto by ste si na to mali dávať pozor – na materiál aj konkrétne značky. 

Značky : # # # # # # # #