Ak po holení ostáva začervenania či podráždená pokožka, pravdepodobne sa o ňu nestaráte správne. Týchto 5 krokov by ste mali dodržiavať pri každom holení intímnych partií. Dodržiavate ich poctivo a v poradí presne krok za krokom?

1. Príprava je dôležitá

Ak sú vaše chĺpky v intímnych partiách dlhé, najprv si ich skráťte nožničkami. Následne doprajte chĺpkom možnosť zmäknúť a preto holenie absolvujte až na konci sprchovania. Vyhnete sa tak neželanému podráždeniu pokožky.

2. Kvalitná žiletka je základ

Pri holení intímnych partií sa vyhnite žiletke s viacpočetnými čepeľami, pretože tie môžu dráždiť citlivé partie. A to hlavne vtedy, ak sa holíte každý deň.

Tiež je dôležité používať samostante jednu žiletku na intímne partie a druhú na zvyšok tela. Ideálne by bolo meniť žiletku na intímne partie po štvrtom holení. Nečakajte až na to, kým vám začne hrdzavieť.

3. Prioritou je píling

Ešte pred tým, ako sa začnete holiť, doprajte pokožke píling, ktorý ju zbaví odumretých buniek a nečistôt. Stačí ho absolvovať raz za týždeň.

4. Pozor na správny smer

Na dosiahnutie maximálneho efektu žiletkou, ťahy vedieme proti rastu chĺpkov, no to spôsobuje dráždenie, následný zápal a kožné vyrážky. Preto postupujte v smere rastu chĺpkov a vyhnete sa tým aj ich zarastaniu. Ďalšou chybou, ktorú ženy robia je to, že vytvárajú prílišny tlak žiletky na pokožku. Pristupujte k pokožke jemnejšie a po chĺpkoch žiletkou prechádzajte len zľahka.

5. Hydratácia na záver

Holenie je pre pokožku vyčerpávajúce a preto, aby sa upokojila a zregenerovala, aplikujte na ňu po osušení jemný hyratačný neparfumovaný krém bez obsahu alkoholu!

Foto: unsplash.com

Značky : # # #