Sme zvyknutí na zásnuby v parkoch, na plážach, v reštauráciách. Tí odvážnejší sa vyslovia pri potápaní alebo skoku padákom. Určite si vybavíte veľa klasických i originálnych spôsobov žiadostí o ruku, či už v rámci rodiny, alebo z médií. Ale napadlo by vám zasnúbiť sa krátko po narodení spoločného potomka ešte v pôrodnici?

Zásnuby v pôrodnici
Zásnuby v pôrodnici (zdroj: komerčný článok)

Narodenie dieťaťa, ktoré vás navždy spojí, patrí k veľmi intímnym a emóciami nabitým okamihom. Ste dojatí, plní lásky a nehy. A taká chvíľa, v ktorej ste na seba naladení, môže predstavovať štart ďalšej etapy vášho života.

Pár tipov na zásnuby v pôrodnici

Ak s partnerkou o svadbe hovoríte a ste na ňu pripravení, využite hodiny po pôrode, po tom, čo si matka vášho dieťaťa oddýchne a požiadajte ju o ruku. Dohodnite sa s nemocničným personálom a ubezpečte sa, že svoj zámer môžete realizovať. Vyznajte sa matke vášho dieťaťa zo svojich citov a vytiahnite z vrecka škatuľku so zásnubným prstienkom.

Do zásnub môžete zapojiť aj vaše bábätko. Zamerajte sa na okamih, keď sestričky dieťatko očistia a odovzdajú ho oddýchnutej mamičke. Nechajte si vopred vyrobiť detské oblečenie s nápisom „Vezmeš si môjho otecka?“. Až dieťa vložia do náručia matky, počkajte, kým si otázku všimne. Potom sa zverte so svojimi citmi a túžbou spečatiť váš zväzok. Na potvrdenie svojich slov vytiahnite z vrecka tradičný alebo netradičný zásnubný prsteň.

Čo si pred zásnubami v pôrodnici premyslieť

  • Zvážte, či vaša partnerka žiadosť o ruku krátko po narodení dieťaťa ocení. Žena v takýchto chvíľach môže byť zaplavená obrovským množstvom hormónov a pocitov, necítiť sa komfortne, trpieť bolesťami a vaše vyznanie by nemusela znášať dobre.
  • Zamyslite sa, akú predstavu o zásnubách vaša drahá polovička má. Možno túži po romantickej chvíli a to, kedy leží po pôrode vyčerpane v nemocnici, za romantiku fakt nepovažuje.
  • Vezmite na vedomie, že zásnuby v nemocnici, s vôňou dezinfekcie a v erárnom oblečení nemusí vašu ženu nadchnúť a dojať, ale skôr uraziť.

Pamätajte, že zásnuby tesne po narodení dieťaťa sú veľmi citlivou záležitosťou a že by ste ich mali naozaj premyslieť. Skúste sa vžiť do pocitov dámy vášho srdca a podľa toho sa rozhodnite. Niekedy sa oplatí užívať si radosť z narodenia bábätka a o ruku požiadať až s odstupom niekoľkých týždňov alebo mesiacov.

Komerčný článok

Značky : # # # # # # # # #