Čím viac starnete tým, tým viac logicky starne aj vaša pokožka. Preto je starostlivosť o ňu práve vo vyššom veku kľúčová. Prihliadať však musíte aj na jej potreby, ktoré sa vekom menia a skôr, než sa vrhnete na kupovanie prípravkov podľa krásnych obalov, pozrite si radšej zloženie.

Čítate zloženie svojej kozmetiky? V každom veku potrebujete inú zložku!
(zdroj: unsplash.com)

Možno by ste neverili, ako skoro môžete mať vrásky

Bohužiaľ, už po dvadsiatke začína pleť starnúť. Začína sa spomaľovať tvorba kolagénu, mení sa štruktúra pokožky a dokonca sa môžu objaviť aj prvé vrásky, hoci ešte nie sú voľným okom viditeľné. Každý dermatológ vám povie, že toto obdobie je rozhodujúce, čiže to, ako sa o pokožku postaráte v tomto veku, uvidíte o desať, dvadsať aj tridsať rokov. Preto by mala pleťová kozmetika, ktorú v tomto veku používate, obsahovať kyselinu hyalurónovú, aloe vera, zelený čaj, vitamín C, vitamín E, karotenoidy a flavonoidy. Alebo aspoň niečo z nich.

Nielen žalúdok je po žúre hore nohami

Po tridsiatke sa vaše vrásky stanú viditeľnejšími. Pleť tiež začne strácať svoju mladistvú pevnosť a lesk. Je to cítiť, samozrejme, aj v iných oblastiach, ale po náročnej noci sa napríklad vaša pleť ťažšie regeneruje, častejšie sa objavujú kruhy pod očami a pleť niekedy pôsobí na pohľad aj mdlo a matne. Vo veku 30+ máte na pocit tvár suchšiu a citlivejšiu. V tomto veku do svojej kozmetiky zaberte takú, ktorá obsahuje retinoidy, AHA kyseliny, vitamín E a koenzým Q10, o ktorom tak často počúvame v reklamách a ktorý dodáva energiu kožným bunkám.

Vo vyššom veku už nič nové nepotrebujete – len viac

Po štyridsiatom roku života zasa začínajú kvôli stratenej pružnosti ovísať kontúry tváre. Počas menopauzy vplyvom znižovania estrogénu je pokožka náchylnejšia na poškodenie a cievky a vrásky sú omnoho viditeľnejšie, než doteraz. Teraz by ste sa mali zamerať predovšetkým na kozmetickú zložku kolagén, retinol a proteíny. Po päťdesiatke býva pokožka veľmi tenká, drsná a suchá – sústrediť by ste sa mali predovšetkým na jej ochranu a hydratáciu. Tú vám opäť zabezpečí kolagén, retinol, vitamín C, ale aj peptidy a ceramidy, ktoré utesňujú ochrannú vrstvu epidermy. Pleť starne ešte viac aj v šesťdesiatke a sedemdesiatke, ale v princípe už nepotrebuje dodávať žiadne iné nové látky, len všetkého viac. Krémy a ošetrujúce vody, ktoré si začnete kupovať po päťdesiatke, teda môžete kupovať aj ďalej, akurát berte do úvahy individuálne potreby vašej pleti, pretože okrem veku našu pokožku ovplyvňuje aj jej typ.

Značky : # # # # # # # #